Miejsca,  Muzeum

Park Etnograficzny w Tokarni

Skansen w Tokarni to jeden z elementów Muzeum Wsi Kieleckiej, leżący w pobliżu Kielc w województwie Świętokrzyskim. Funkcjonuje on od 1977 roku i jest podzielony na sektory przedstawiające zabudowę i życie w różnych subregionach Kielecczyzny.

Bogato wyposażony, o dużej powierzchni z mnóstwem bogato wyposażonych budynków. Inscenizacje wydają się bardzo realistyczne, oddają klimat tamtych lat. Nawet kogoś takiego jak ja, kto nie przepadał w szkole za historią, to miejsce może zaciekawić. Podobnie jak dzieci które nie wyobrażają sobie życia bez prądu, telefonu czy komputera.

Niby postęp jest oczywisty i ciągle ma miejsce ale jakoś rzadko wracamy myślami do przeszłości a jeszcze stosunkowo niedawno ludzie żyli w takich właśnie warunkach, innych, mniej komfortowych niż obecnie. Można sobie porównać jak wyglądał bogaty dworek, dom lekarza, chłopa czy zielarki. Jak różniło się ich codzienne życie. W jednym z budynków a dokładniej w chałupie z Wąchocka znalazło się nawet miejsce na studio fotograficzne.

Więcej informacji o Skansenie możecie znaleźć na stronie Wikipedii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *